• خانه
  • اخبار
  • همکاری مشترک منطقه ویژه علم و فناوری یزد با شركت فناوري اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آريان

صبح روز سه شنبه مورخ 17بهمن ماه تیمی از کارشناسان و مدیران گروه فناپ به دعوت از منطقه ویژه علم و فناوری وارد یزد شدند.

گروه فناپ یکی از هلدینگ های زیر مجموعه گروه ارزش آفرینان پاسارگاد می باشد که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند و با بیش از 2700 نفر نیروی انسانی دومین شرکت برتر در حوزه ICT کشور محسوب می­گردد که در 6 کشور فعالیت دارد. منطقه ویژه علم و فناوری یزد با هدف توسعه اکوسیستم فناوری و نوآوری استان، یکی از پروژه­های پیشران خود را "شهر هوشمند یزد" تعریف نموده است که در نظر دارد طی سرمایه گذاری مشترک با گروه فناپ در 3 حوزه :

-        گردشگری هوشمند یزد

-        حمل و نقل هوشمند یزد

-        پنجره واحد سرمایه گذاری

همکاری خود را با گروه مذکور آغاز نماید، بدین منظور طی جلسات متعدد با حضور مدیران منطقه ویژه علم و فناوری یزد، سازمان فاوای شهرداری، مسئولین میراث فرهنگی، تشکل های بخش خصوصی حوزه گردشگری، مرکز خدمات سرمایه گذاری و مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یزد، مدیر صندوق پژوهش و فناوری یزد و مدیر فناوری اطلاعات استانداری یزد در روز سه شنبه تشکیل و به بحث و بررسی موضوعات مورد اشاره پرداختند.

سرمایه گذاری مشترک منطقه ویژه علم و فناوری با گروه فناپ در راستای توسعه گردشگری هوشمند یزد

بدین منظور جلسه ای، صبح سه شنبه هفدهم بهمن ماه 96 با حضور مسئولین میراث فرهنگی و تشکل های بخش خصوصی حوزه گردشگری در سالن دشتی­زاد اداره کل میراث فرهنگی یزد برگزار شد که
در این جلسه بعد از ارائه طرح پلتفرم جامع گردشگری، چالش ها و پیشنهادات جهت پیاده سازی این طرح در یزد توسط مسئولین میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد و روسای انجمن های هتلداران، دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان تور مطرح گردید.

راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری به صورت مجازی در مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد

ظهر روز سه شنبه جلسه هم اندیشی در خصوص راه اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری استان با حضور مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری یزد در محل مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد. در این جلسه گروه فناپ به عنوان به ارائه طرح پنجره واحد سرمایه گذاری پرداخت. خوشبختانه گروه فناپ در اجرای پنجره واحد در استان خوزستان سابقه ارزشمندی داشته و رایزنی هایی با وزارت کشور و وزارت اقتصادی و دارایی صورت گرفته است و مقرر گردید پس از هماهنگی با وزارت اقتصاد و دارایی همکاری لازم صورت پذیرد.

سرمایه گذاری مشترک منطقه ویژه علم و فناوری با گروه فناپ در راستای توسعه حمل و نقل هوشمند یزد

همچنین در راستای توسعه شهر هوشمند یزد، جلسه ای مشترک واقع در سازمان فاوای شهرداری برگزار گردید که طرح سرمایه گذاری مشترک منطقه ویژه علم و فناوری یزد با گروه فناپ و با همکاری سازمان فاوای شهرداری یزد مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه ابتدا عملکرد، برنامه ها و هم چنین فرصت های سرمایه گذاری سازمان فاوا تشریح شد. سپس ضمن توضیح در خصوص نحوه مشارکت و سرمایه گذاری توسط منطقه ویژه علم و فناوری، طرح حمل و نقل هوشمند توسط گروه فناپ ارائه شد. پنجره واحد شهری، wifi شهری، داده کاوی و data center از جمله فرصت های همکاری مشترک بود که در این جلسه مورد واکاوی قرار گرفت.

جمع بندی موارد سرمایه گذاری های مشترک پیشنهادی منطقه ویژه علم و فناوری یزد با گروه فناپ

و در نهایت جلسه جمع بندی بعد از ظهر همان روز در محل سالن VIP پارک علم و فناوری یزد برگزار شد. در این جلسه ضمن معرفی طرفین،  پروژه های پلتفرم جامع گردشگری، پنجره واحد سرمایه گذاری، حمل و نقل هوشمند یزد، مشارکت فنی و اقتصادی در سرمایه گذاری خطر پذیر (V.C) و هم چنین پروژه مدیریت بهینه فیبر نوری شهر یزد مورد بررسی قرار گرفت.