• خانه
  • اخبار
  • نشست مشترک منطقه ویژه علم و فناوری یزد با مدیران کل و کارشناسان دفاتر استانداری یزد

نشست مشترک منطقه ویژه علم و فناوری یزد با مدیران کل و کارشناسان دفاتر استانداری یزد

روز دوشنبه 5 شهریورماه ۹۷ نشست مشترک با مدیران و نمایندگان دفاتر استانداری یزد به همت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در سالن ویدئو کنفرانس استانداری یزد برگزار شد.
در ابتدا  مدیر سازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد به تشریح  ساز و کار منطقه ویژه علم و فناوری یزد پرداختند. دکتر سالاری ماموریت اصلی این منطقه را ایجاد توسعه زیست بوم (اکوسیستم) در حوزه علم و فناوری و نوآوری استان به منظور ایجاد ارزش افزوده، ثروت، اشتغال و توسعه اقتصاد دانش بنیان بیان کردند.
مهدی سالاری یکی از موضوع های مورد توجه منطقه ویژه علم و فناوری یزد را اجرای طرح های پیشران و بین بخشی با همکاری دستگاه های مرتبط عنوان کرد و افزودند: نگرش غالب در این منطقه نرم افزاری و شبکه سازی در این حوزه است و سخت افزاری نیست.
وی محورهای مورد حمایت منطقه ویژه علم و فناوری یزد را شامل گردشگری، سلامت، ICT، انرژی های نو و صنایع نساجی و کاشی و سرامیک عنوان کرد. در انتها به تجربیات منطقه ویژه در پایش و ارزیابی شاخص های فناوری و نوآوری استان یزد و موانع و مسائل پیش رو پرداختند.
در ادامه به پیرامون کتاب «ارمغان فناری» » که حاوی گزارش عملکرد و دستاوردهای سال1396 دستگاهها و نهادهای حوزه علم، فناورری و نوآوری یزد در استان یزد است پرداخته شد و در نهایت مقرر گردید عملکرد استانداری به عنوان یک نهاد مهم سیاست گذار و نظارتی در حوزه علم و فناوری به صورت زیر ارائه گردد:

تعداد جلسات برگزار شده مرتبط با حوزه علم، فناوری و نوآوری در استانداری یزد( کارگروه پژوهش و فناوری، اقتصاد مقاومتی و....) و اهم مصوبات مرتبط با حوزه

تعداد دوره های آموزشی برگزار شده مرتبط با حوزه علم، فناوری و نوآوری در استانداری یزد

تعداد و عنوان بازدید از مراکز و نهادهای حوزه علم، فناوری و نوآوری در استان و در کشور

عنوان تحولات ایجاد شده و مجهز کردن استانداری برپایه تکنولوژی های نوین یا ICT

هزینه کرد استانداری در حوزه علم، فناوری و نوآوری در استان

مصوبات و عنوان مطالعات و طرح های تحقیقاتی در حوزه علم، فناوری و نوآوری در استان

جایگاه و اهمیت حوزه علم، فناوری و نوآوری در استانداری یزد

تعداد و عنوان فعالیت های ترویجی استانداری در حوزه علم، فناوری و نوآوری در استان(چاپ بروشور کتابچه، اتاق فکر و....)